terror
19 بهمن 1401 - 12:15

۲۰ پروژه شهرداری گرگان با اعتبار بیش از ۲هزار میلیارد ریال افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود

شهردار گرگان گفت: امروز با حضور مسئولان استانی تعداد ۲۰ پروژه با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد ریال به صورت متمرکز در نمازخانه دانشگاه پیام نور انجیراب کلنگ زنی و یا به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان سیدمحمدرضا سیدالنگی در حاشیه مراسم متمرکز پروژه های شهرداری گرگان در دانشگاه پیام نور انجیراب اظهار کرد: رونمایی از ۶ دستگاه اتوبوس جدید درون شهری با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال، راه اندازی دبیرخانه بزرگترین رویداد ورزشی شهرداری گرگان(المپیاد ورزشی محلات) با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال، بهره برداری از فاز نخست غرفه های صنایع دستی پارک بانوان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، پروژه های جهادی انجیراب شامل آسفالت معابر خاکی، پیاده رو سازی و سایت ورزشی روباز با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال، اجرا و بهره برداری از مبلمان جدید شهری با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال و راه اندازی فرهنگسرای اشتغال و کارافرینی از جمله مهمترین پروژه های قابا افتتاح شهرداری گرگان در دهه فجر است.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی ۱۲ پروژه دیگر شامل نصب سورتمه ریلی در محل شهربازی مدرن با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال، انعقاد دو تفاهم نامه با اداره کل میراث فرهنگی در زمینه بازسازی خانه های تاریخی امیر امجد و فاطمی با اعتبار ۲۴۵ میلیارد ریال، پل سواره رو در بهاران ۱۲ و عدالت ۸۸ با اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال، ایستگاه شماره ۸ آتش نشانی در خیابان آیت الله کاشانی با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال، مرکز توانمندسازی معتادین متجاهر با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال و غیره آغاز خواهد شد.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: مجموع پروژه های قابل افتتاح هشت پروژه با اعتبار ۲۱۴ میلیارد ریال و مجموع پروژه های کلنگ زنی ۱۲ پروژه با اعتبار بیش از یکهزارو ۷۰۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: پروژه ها و برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان برای افق ۱۴۰۴ رقم خورده و طبق برنامه ریزی و زمان بندی بودجه ها تخصیص پیدا خواهد کرد.

گرگان به شهر هوشمند تبدیل می شود

سیدالنگی گفت: شهر هوشمند برای شهر گرگان افتخار بزرگی برای ما بوده و در این راستا در اجرای زیرساخت های اولیه در دهه فجر امسال ۱۰۰ کیلومتر قیبرنوری اجرا شده که معادل ۴۰ سال کار انجام شده است. تلاش داریم در راستای دولت هوشمند، خدمات نوین را برای ایجاد شهر و شهروند هوشمند ارائه دهیم.

وی با اشاره به معضلات ترافیک شهری بیان کرد: در این راستا با مشارکت فرماندار گرگان ضمن تجهیز ناوگان حمل و نقل شهری و هوشمندسازی ان، تلاش داریم تا با مدیریت آن و مشارکت مدیران بتوانیم معضلات ترافیکی را رفع و ترافیک روانی را در سطح شهر ایجاد کنیم.

گرگان مقصد گردشگری استان گلستان

شهردار گرگان در خصوص گرگان به عنوان مقصد گردشگری ابراز کرد: در این راستاپروژه هایی را رقم زدیم تا ماندگاری گردشگران و مسافران را افزایش دهیم.در نوروز سال ۱۴۰۱ تعداد ۲۴ میلیون گردشگر از شهرگرگان عبور کردند و در این راستا راه اندازی اقامتگاه های گردشگری و هتل ها در دستور کار بوده و در حال حاضر سه هتل در گرگان با مشارکت سرمایه گذاران در حال احداث است. ماندگاری یک روز گردشگران در شهر گرگان سبب توسعه اشتغال و اقتصاد مردم شهر خواهد شد.

وی ادامه داد: فاز نخست پروژه شهربازی مدرن با نصب سورتمه ریلی و سالن سرپوشیده ۶ هزار مترمربعی آغاز شده و پیش بینی می شود بنا به وعده داده شده تا خردادماه ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد. بازار هفت موزه، تلی کابین و لوتوس از جمله پروژه های تکمیل کننده این شهربازی مدرن است.

سیدالنگی تحول اجتماع محور در محلات کم برخوردار را از دیگر پروژه ها و برنامه های شهرداری گرگان نام برد و ابراز کرد: در راستای رفع محرومیت و توسعه متوازن بودجه در سطح محلات شهرگرگان و تحول اجتماع محور در محلات کم برخوردار، تعداد ۱۷ دستگاه اجرایی و نهادهای حا‌کمیتی برای ایجاد تحول در حوزه های مختلف در محلات با هم افزایی هم در حال تلاش هستند.در حال حاضر مبلغ ۷۰ میلیارد تومان در یالب پروژه در محله کم برخوردار انجیراب در حال اجرا است.

وی گفت: بعد از محله انجیراب، در نظر داریم با قرارگاه جهادی شورای اسلامی و شهرداری در محله اوزینه فعالیت های خود را اجرا خواهیم کرد.

شهردار گرگان بیان کرد: مردم شهرگرگان لایق بهترین ها هستند و ما در شورای اسلامی شهر و شهرداری روند اجرای پروژه ها و توسعه شهری بصورت ماهانه در حال بررسی بوده و در راستای ارائع شفافیت عملکرد، کمیته حسابرسی که به لحاظ قانونی مغفول مانده بودتشکیل شد.این کمیته پنج نفره ماهانه موضوعات را رصد می کند. تلاش داریم تا عملکرد شهرداری را به روز در سایت بارگذاری کنیم تا مردم ناظر بر عملکرد شهرداری باشند.

بیش از ۹۲ درصد مصوبات شورای شهر گرگان در فرمانداری تصویب شد

رئیس شورای شهر گرگان گفت: بیش از ۹۲ درصد از مصوبات شورای اسلامی شهرگرگان در کمیته انطباق فرمانداری مورد تصویب قرار گرفت.

ناصر گرزین اظهار کرد: شعار دوره ششم شورای اسلامی شهر، شفافیت، اتاق شیشه ای و خدمات صادقانه بوده و تلاش داریم در کنار شفافیت، خدمات مطلوب در خور شان مردم ارائه دهیم.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027300